Simtec Konto

*

*

*

*

*

*

Simtec automatyka przemysłowa

*

Przemysł spożywczy

Systemy recepturowania i dozowania.

W oparciu o sterowniki PLC oraz nadrzędne systemy wizualizacji i bazy danych MS-SQL, Sybase SQLAnywhere nasi pracownicy wdrażali wiele systemów sterowania produkcją artykułów spożywczych. Posiadamy doświadczenie w standaryzowaniu systemów recepturowania oraz we wdrażaniu systemów diagnozowania, raportowania i archiwizowania parametrów produkcyjnych i technologicznych.

automatyka sterownik panel operatorski hmi scada simatic s7 pcs7 sinamics simocode asi profibus profinet proces sekwencja wincc Siemens falownik sterowanie i wizualizacja technologia rozruch program plc

 

Transport półtusz wieprzowych i wołowych

Wykonaliśmy oprogramowanie dla Zakładów Mięsnych służące do rozładunku półtusz wieprzowych i wołowych z pojazdów i ich zmagazynowanie z wydaniem na rozbiór. Sterowanie obiektem zostało wykonane w oparciu o S7-300 CPU-315-2DP/PN nadrzędny system zarządzania HMI bazujący na WinCC 7.0 oraz współpracę z legalizowanymi wagami za pomocą Profibus DP. Nasz system został zintegrowany z zakładowym systemem MES / MRP II - Impuls Evo dostarczonym przez firmę BPSC (Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych) za pośrednictwem wytworzonego przez firmę SimTec interfejsu. Dzięki tej komunikacji użytkownik uzyskał możliwość swobodnego sterowania rozdziałem półtusz i ich asortymentowanie w zależności od dostawcy z pełną informacją o przepływach masowych raportowaną on-line do nadrzędnego systemu klasy MES/ERP. Zaletą naszego rozwiązania jest skalowalność systemu. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom istnieje możliwość łatwej rozbudowy systemu, jego funkcjonalności oraz możliwości. Specjalnie dla tego zakładu firma SimTec opracowała system identyfikacji półtusz za pomocą metek RFID, co może zostać użyte w kolejnych etapach modernizacji instalacji. System RFID umożliwi docelowo szczegółową identyfikację każdej półtuszy niezależnie od miejsca, w którym w danym momencie się ona znajduje w liniach transportowych.

 

Systemy myjące CIP.

Nasi specjaliści wdrażali programy sterowania i wizualizacji pętli myjących CIP dla przeróżnych zakładów przemysłu spożywczego.
Sterowanie produkcją piwa.
Pracownicy firmy SimTec brali udział w projektowaniu i posiadają doświadczenie w systemach sterowania produkcją piwa. Nasi pracownicy wykonywali oprogramowanie takich obiektów jak: UT, BBT, CIP, stacja uzdatniania wody, filtry z ziemią okrzemkową oraz wirówki piwa.
Wdrażaliśmy również w browarach nadrzędne systemy wizualizacji, recepturowania, raportowania i archiwizacji danych.

browar cip ut bbt filtrox brzeczka słód chmiel piwo elbrewery zywiec lech warka okocim Heineken sab

 

Sterowanie produkcją piwa.

Pracownicy firmy SimTec brali udział w projektowaniu i posiadają doświadczenie w systemach sterowania produkcją piwa. Nasi pracownicy wykonywali oprogramowanie takich obiektów jak: UT, BBT, CIP, stacja uzdatniania wody, filtry z ziemią okrzemkową oraz wirówki piwa. Wdrażaliśmy również w browarach nadrzędne systemy wizualizacji, recepturowania, raportowania i archiwizacji danych.

piwo browar herbata kawa mięso jogurt yougurt mleko sok sterowanie wizualizacja program plc dla s5 s7 i pcs7

 Brewery1

Sterowanie cukrowniami.

W oparciu o standard PCS7 firmy Siemens wdrażaliśmy kompletne sterowanie produkcją cukru w kilku zakładach cukrowniczych poczynając od krajalnic buraków, poprzez dyfuzję, oczyszczanie/zagęszczanie soku, po stację warników, wirówki, suszarnię i transport gotowego produktu do silosów. Braliśmy udział przy standaryzowaniu oprogramowania kilku cukrowni. Prowadzimy stałe wsparcie techniczne systemów sterowania w cukrowniach w trakcie kampanii.

cukier standard apl pcs7 cukrownia wyparka warnik sok buraki pakownia surowiec produkt proces sterowanie automatyzacja

TOP