Simtec Konto

*

*

*

*

*

*

Simtec automatyka przemysłowa

*

Inne branże

wyzwanie przemysł automatyka dowolne program sterowanie wizualizacja wincc protool intouch ge fanuc fat symulacja rozruch aplikacja modernizacja migracja plc abb symfonia sap iso erp mes interfejs komunikacja profibus profinet ethernetNIE BOIMY SIĘ ŻADNYCH WYZWAŃ

Firma SimTec posiada kompetencje dla bardzo wielu branż przemysłowych. Znamy wiele różnych technologii.

Podejmujemy się zadań pisania i uruchamiania oprogramowania systemów sterowania i wizualizacji dla większości technologii. Nie mamy problemu z szybkim zrozumieniem nowej technologii a także z nauczeniem się nowego systemu.

Od lat dokonujemy migracji systemów automatyki do współczesnych odpowiedników.

 

Jedno z naszych najciekawszych i najbardziej skomplikowanych zrealizowanych zadań to sterowanie tunelem pod Martwą Wisłą. System sterowania bazuje na komponentach firmy Siemens Simatic S7-400-H i nadrzędnym systemie SCADA WinCC. Jest to system redundantny na każdym poziomie i w każdej warstwie. Poczynając od redundantnych CPU rozmieszczonych po dwóch stronach rzeki, przez redundancję I/O ET200M na redundantnych magistralach Profibus aż po redundancję SCADA i współpracę z zewnętrznymi środowiskami inteligentnych kamer wizyjnych, systemów p.poż, pętli indukcyjnych w jezdniach i wielu innych. Dla tunelu zrealizowano środowisko umożliwiające symulację kilkudziesięciu różnych scenariuszy, reakcji na różne zdarzenia w tunelu. Symulacja odbywa się live na panelach SCADA. Aktywacja danego scenariusza odbywa się w spoóśb automatyczny przy współpracy z operatorem ale może też zostać wdrożona w sposób ręczny przez uprawnionego operatora.

 

 tunel fotoEkran Tunel

 

 

Robot1

TOP